Moda na śluby w plenerze przyszła do nas z Zachodu i jest coraz chętniej wybierana przez planujące ślub pary młode. Taka opcja daje nam duże pole do popisu, ponieważ możemy zaaranżować ceremonie oraz przyjęcie w bardzo kreatywny i indywidualny sposób.  Jednak ślub pod gołym niebem ma również kilka wad, na które możemy nie mieć wpływu.

Oto zalety i wady organizowania ślubu pod chmurką.

ZALETY:

  1. Piękne, naturalne tło Nie ma prawie nic piękniejszego i zapierającego dech w piersiach niż naturalne tło pasujące do idealnego ślubu. Niezależne od tego, co proponuje nam krajobraz (pasmo górskie, morze, pole, łąka), ciężko konkurować z tym co oferuje nam natura.
  2. Mniej czasu i wysiłku na dekoracje Co nie oznacza, że dekoracje nie są konieczne! Naturalne tło często odgrywa główną role dekoracyjną w trakcie ślubu. Wystarczy znacząco mniej elementów dekoracyjnych, dzięki czemu możemy zaoszczędzić trochę czasu.
  3. Większa przestrzeń pomieści więcej gości Ślub na świeżym powietrzu może być idealnym wyborem, jeżeli posiadacie szeroką liste gości. Możecie modyfikować ustawienie namiotów, stołów, parkietu czy krzeseł w trakcie ceremonii ślubnej. W tym temacie macie większe pole manewru.
  4. Idealne miejsce pracy dla fotografa W poprzednim punkcie pisałam o większej przestrzeni dla pary młodej i gości, dodatkowo jest to perfekcyjne rozwiązanie, jeżeli chcemy mieć idealne ujęcia fotograficzne. Fotograf może swobodnie poruszać się w trakcie ceremonii i przyjęcia ślubnego co pozwoli mu uwiecznić wasz dzień jeszcze piękniej.
  5. Naturalne oświetlenie do zdjęć Pozostając w temacie fotografii, organizując ślub pod chmurką, wasze zdjęcia mogą być jeszcze piękniejsze. Naturalne światło dzienne może pomóc fotografowi uzyskać niestandardowe ujęcia weselne.

WADY:

  1. Pogoda Największa obawą pary młodej jest deszcz w dniu ich ślubu. Dodatkowo, jeżeli wasz ślub ma się odbyć na zewnątrz to może oznaczać albo szybki koniec imprezy albo wszyscy będą przemoczeni. Pamiętajcie że deszcz, mróz czy upał mogą być nieproszonym gościem bez względu na to gdzie jesteście.
  2. Oświetlenie nocą Przyjęcie weselne często trwa do późnych godzin. Będziecie potrzebowali dobrego oświetlenia, które zapewni Wam zabawę do białego rana oraz dla fotografa, który będzie potrzebował światła tuż po zmroku.

Ślub w plenerze to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wyjątkową ceremonię oraz niepowtarzalne przyjęcie weselne. Opcja dla odważnych, którzy nie boją się nieprzewidzianych wydarzeń.

Napisz do nas już teraz!